PRZESTRZEŃ DOLINY

Dolina Zdrowia położona jest pośród łąk, lasów dolin i rzek,
na Pogórzu Izerskim w otulinie Parku krajobrazowego Doliny Bobru. To obszar Natura 2000.
Znajdziecie tutaj rzadkie gatunki ziół dziko-rosnących. Przyroda obdarowuje nas też owocami i grzybami więc spacerując po naszych terenach na pewno znajdziesz coś smacznego.
Tuż za wzniesieniem znajduje się Rezerwat Przyrody Góra Zamkowa. 

DOM W DOLINIE

Poczuj się wyjątkowo, odpocznij w naturze. Spędzisz tutaj cudowny czas z rodziną, przyjaciółmi lub we dwoje. Ciesz się całym domem lub odetchnij w jednym z pokoi.

Jeśli szukasz miejsca na własne warsztaty, w rytmie natury  to jest to idealne miejsce dla Ciebie.

 

DSC_2026

PRZESTRZEŃ WSPÓLNA

Mamy dla Ciebie przestronne miejsce o powierzchni 48 m2. Podziwiaj piękne widoki przez panoramiczne okna. Jest to przestrzeń do wszelkich form ruchowych, warsztatów lub do wypoczynku.

CAMPING

Szykujemy dla was pole namiotowe oraz stanowiska caravaningowe.

KUCHNIA

Mamy dla Was dwie propozycje żywieniowe. Pierwsza opcja to przyjazd z własnym wyżywieniem (na miejscu w pełni wyposażona kuchnia), możecie stworzyć na miejscu Wasze ulubione dania. Jest też opcja ze sprawdzonym zaprzyjaźnionym kucharzem, który wzbogaci kulinarnie wasz pobyt. Wszelkie posiłki będą dla Was dostarczane na miejsce w formie cateringu.

WSPARCIE HOLISTYCZNE

Dolina Zdrowia u Skrzypków powstała z myślą o wszystkich poszukujących prawdziwej profilaktyki zdrowotnej  w pełnym znaczeniu tego słowa. Podejście to jest zgodne z najnowszymi trendami Medycyny Stylu Życia. W tym miejscu planowane są wielokierunkowe działania dla osób chcących zmienić nawyki żywieniowe, zacząć żyć zdrowiej oraz wesprzeć swój organizm w procesie zdrowienia. Uwzględniając holistyczne podejście do człowieka, nie wykluczając aspektów emocjonalnych szykujemy dla was wielokierunkowe  turnusy i warsztaty. Korzystając również z doświadczenia zawodowego naszych przyjaciół planujemy urzeczywistnić marzenia i zająć się waszym zdrowiem kompleksowo. Spodziewajcie się warsztatów prelekcji i turnusów w zakresie:

NASZE MIEJSCA

ZIMNE ŹRÓDŁA

Bezpośrednio przez Dolinę Zdrowia przepływa potok Jamna, który spływając ze stoków Pogórza Izerskiego (Wzgórza Radomickie), wpada we Wleniu koło Bobrowego Uroczyska do rzeki Bóbr. Ciekawostką jest, że w czasach rzymskich wierzono, że zimne źródła potoku Jamna mają właściwości lecznicze. Takie ujęcia wodne były otoczone szczególną opieką i czczone. Wrzucano do nich monety rzymskie jako cenne dary wotywne, mające ubłagać dobre bóstwa dające człowiekowi siłę i zdrowie.

GALERIA