W DRODZE DO ZDROWIA - przystanek kosmetyki

zioła, ekokuchnia, kosmetyki naturalne

Wiosenny wypoczynek w małych grupach połączony z rozwojem własnych kompetencji, w oazie ciszy i spokoju. Dla osób zainteresowanych zdrowym żywieniem, rozpoznawaniem, pozyskiwaniem, przetwarzaniem ziół dziko rosnących oraz tworzeniem własnych naturalnych kosmetyków.

Zadbamy o wasze ciało i ducha. Zanurzymy się w świat cudownie aromatycznych olejków, ziół i kwiatów. W czasie pobytu stworzycie delikatne, orzeźwiające, pachnące naturą kosmetyki. Mamy mnóstwo pomysłów i proste receptury. Pokażemy wam, że tworzenie samodzielnie kosmetyków to wielka frajda i niesamowita przygoda. Wykorzystamy bogactwo roślin dziko rosnących aby przygotować olejki, hydrolaty oraz kosmetyki do codziennego użytku, bezpieczne i efektywne w działaniu.

Podejście holistyczne do zdrowia wymaga uwzględnienia wielu różnych  aspektów i działań prozdrowotnych, na które możemy mieć wpływ. 

Nauczysz się obcowania z naturą. Dolina Zdrowia to obszerny, pagórkowaty plener. Mamy bezpośredni dostęp do lasu, rozległe łąki oraz dziko zarośnięty wąwóz nad potokiem.

Zwieńczeniem naszych działań warsztatowych będą formy aktywności fizycznej, które zrównoważą emocje oraz polepszą przepływ energii w ciele.

Wasze posiłki będą w 100 procentach z ekologicznych składników na życzenie opcja wegetariańska, prosimy o informację przy zapisach.

ZAPISY:

 Aby wziąć udział w warsztatach prosimy o wysłanie e-maila zgłoszeniowego na adres: kontakt@dolinazdrowia.com w treści prosimy wpisać imię i nazwisko oraz termin, w którym chcesz do nas przyjechać. 

Aby zarezerwować miejsce prosimy o wpłatę 400zł zadatku od osoby, pozostała sumę prosimy o płatność gotówką na miejscu w dniu przyjazdu.

 

Terminy WIOSNA 2023 (4 dni/ 3 doby)

20.04-23.04  

11.05-14.05   

22.06-25.06

Koszt naszych warsztatów to 1690zł za osobę. 

CENA zawiera:

 • warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków
 • wykład tematyczny
 • wszystkie niezbędne materiały
 • nocleg w komfortowych pokojach w naszym domu w Dolinie Bobru (4 dni/3 doby),                                               pokoje 3-4 osobowe z łazienkami
 • pyszne posiłki z lokalnych i sezonowych produktów
 • codziennie świeżo parzone zioła
 • poranne zajęcia relaksacyjne i oddechowe (Tai chi, Qigong)
 • spacer zielarski, aktywność prozdrowotna nordic-walking 
 • dla chętnych biorezonans oraz światłoterapia 
 • wieczór muzyczny
 • zabierzesz ze sobą do domu własnoręcznie wykonany krem oraz dezodorant

Na naszych warsztatach:

 • dowiesz się jak przygotować w warunkach domowych krem, dezodorant, tonik i pastę do zębów
 • pokażemy Ci jak powstaje hydrolat ziołowy i olejek eteryczny
 • wysłuchasz wykładu tematycznego
 • skosztujesz potraw, które będą lekarstwem dla Twojego ciała
 • poznasz smak ciast i dań bezglutenowych
 • uspokoisz umysł i ciało – poranny zestaw ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych bazujących na filozofii wschodniej (Tai chi, Qigong)

KIM JESTEŚMY:

prof. Grażyna Sondel

Kilka słów o mnie, prowadzącej warsztaty. Kim jestem? Wykładowcą akademickim, dyplomowanym promotorem zdrowia, fitoterapeutą –zielarzem, instruktorem w trzech dziedzinach sportu, absolwentką Terapii Biologicznych i szkoleń z zakresu TMC. W swojej pracy zawodowej od 20 lat stosuję komplementarne podejście do zdrowia. Jestem autorką szeregu publikacji na temat zachowań zdrowotnych związanych z odżywianiem a także fitoterapeutycznych metod wspomagania odporności. Stworzyłam własną markę kosmetyków HerbsGrace. Będąc instruktorem sportu w zakresie aerobiku, kajakarstwa i narciarstwa zjazdowego a także jako była lekkoatletka, poświęciłam wiele czasu w tematyce roli aktywności w życiu człowieka. Uważam, że w drodze do dobrostanu psychofizycznego należy uwzględnić indywidualne możliwości adaptacyjne i regeneracyjne każdego organizmu. Dotyczy to działań fizycznych, emocjonalnych a także opartych na właściwym żywieniu i ziołolecznictwie.

Marek Kotwa

  Nazywam się Marek Kotwa, a gotowanie i żywienie to moja pasja. Podczas kilkuletniego doświadczenia miałem okazje być Szefem Kuchni w restauracjach, hotelach oraz cateringach dietetycznych, gdzie nabierałem doświadczenia i szlifowałem swój kunszt. Dzięki uzyskaniu dyplomu studiów wyższych z zakresu coachingu zdrowego stylu życia oraz dietetyki mam możliwość udoskonalać swoje zamiłowanie do pomocy innym w zakresie żywienia. Specjalizuje się w dietach niekonwencjonalnych, coachingu dietetycznym oraz life coachingu.

mgr Jacek Skrzypek

  Jestem opiekunem i gospodarzem Doliny Zdrowia u Skrzypków. Od 17 lat jestem nauczycielem wychowania fizycznego i pracuję głównie z ruchem. Podczas warsztatów będę organizował dla was przestrzeń.

Zapach wypieków i kojących olejków eterycznych będzie unosił się w powietrzu!

Do zobaczenia w Dolinie Zdrowia!